Pin_it_button
 1. Künye


 2. Lojistik sanatı: Loren Munk

  Görsel ifadenin gücüne kapıldığımız bu özel sayıya New York sanat hayatının harita tablolarının mucidi Loren Munk’u konuk ettik.


 3. Mayıs sıkıntısı

  Karşınızda ana akım medyanın manşetlerinden, ilk sayfalarından derlememizle Mayıs 2013.


 4. İktidarın anatomisi

  İktidar denen melaneti onu farklı açılardan tanımlayan çeşitli alıntılarla faş ediyoruz.


 5. Gezi direnişinin birinci yılına yaklaşırken: Türkiye’de işçi direnişleri

  Mutlaka gözden kaçırdıklarımız vardır ancak son bir senede gerçekleşen işçi direnişlerini toparlamaya çalıştık.


 6. 1920’lerden Pussy Riot’a müzikte kadın direnişi

  Müzik piyasasında solo kadın sanatçılar popülerlik kazandıkça gün yüzüne çıkan soru şuydu: Peki kadınlardan oluşan müzik grupları neredeler?..


 7. “Selam. Yazın ordayız!”

  Bu yaz, İstanbul konser gündemine bomba gibi düşen isimler duyurularını bizzat yapıyor (!) mayıstan eylüle İstanbul’da kimler sahne tozu atacak, işte burada…


 8. 2014’ün süpergrupları

  The Unsemble, Sisyphus, Avey Tare’s Slasher Flicks, Kimono Kult


 9. Bütün aşklar yasaldır: Planningtorock

  Feminist, eşcinsel hakları savunucusu müzisyen Planningtorock’a bildiri niteliğindeki yeni albümü ve müziği hakkında sorular sorduk.


 10. Şarkı şarkı Gaye Su Akyol ve Develerle Yaşıyorum albümü

  Mai ve Seni Görmem İmkansız ile müziğini gayet iyi tanıdığımız Gaye Su Akyol ile geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk solo albümü Develerle Yaşıyorum üzerine şarkı şarkı hislendik ve onunla hayal güçlerimizi birleştirdik...


 11. İstanbul’da kolektif müziğin beş noktası

  Sunduğu olanaklar ve samimî ortamlarıyla İstanbul’da bağımsız müzik peşinde koşanların en temel ihtiyacını, bir arada olmayı sağlayan beş sıradışı “stüdyo”yu tanıyoruz.


 12. Avant Art Festivali 2014

  Polonya ve Türkiye arasında müzikal bir yolculuk


 13. Teftiş: Bu ay ne dinlesem?

  Yeni müziğe dair bu ayki mesaimiz, beş üzerinden puanları ve önerilen şarkılarla burada!


 14. Türkiye Sinemasının 100. yılı

  Türkiye sinemasının 100. yılı şerefine, sinemamızın en özel yönetmenlerinden Ö. Lütfi Akad, Metin Erksan, Atıf Yılmaz, Yavuz Turgul ve Nuri Bilge Ceylan’a, birer filmiyle ve Murat Palta imzalı çizimlerle saygı duruşunda bulunmak istedik.


 15. Beyazperdeden Kağıt Bebekler

  Bu ay gösterime giren Enemy ve Maleficent filmlerinin yıldızları Jake Gyllenhaal ve Angelina Jolie’nin kariyerlerinden en ikonik parçaları kâğıt bebeklere giydirmek üzere bir araya getirdik.


 16. Bu ay ne izlesem?

  Güneşin ve sıcağın etkisiyle sinema salonlarının hafiften boşalmaya başladığı baharın bu en keskin ayında, çok sayıda bağımsız film ve büyük bütçeli Amerikan gişe bombası vizyonda kendine yer buluyor.


 17. Tadına doyulmayan gece şovları

  Amerikan televizyonlarının en sevilen ve uzun yıllardır süren gece şovlarının arkasındaki efsane isimler, Mehmet Uluşahin imzalı çizimleri ve Melikşah Altuntaş’ın döktüğü şecereleriyle huzurlarınızda…


 18. Kilimli Konak

  Leyla Gediz, Kilimli Konak isimli yeni solo sergisini evinin salonunda açtı. 17 Mayıs’a kadar Gediz’in evine davetlisiniz.


 19. Pegasus'la Daha Çok Yaz İçin 5 Tatil Kaçamağı!

  #yazdeyince aklınıza ne geliyor?


 20. “Photo Clash” İstanbul’dan da geçti!

  CİNS, Tayfun Pekdemir ve Burak Şentürk, Converse’in oldukça keyifli geçen en yeni etkinliği “Photo Clash” sonrasında sorduğumuz üç soruyu üzerinde oynadıkları fotoğraflarla cevapladı!


 21. İzlemeden geçme: PepsiCo markalarından 15 reklam

  PepsiCo'nun köklü reklam tarihinden viral, profesyonel, ev yapımı, eski-yeni demedik, sizler için bir izlemesi keyifli top 15 derledik, sırasızca sıraladık.